Jazda konna cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Rodzice dbający o rozwój swoich dzieci coraz chętniej zapisują pociechy do szkółek, gdzie maluchy pod okiem instruktora uczą się nowej dyscypliny. Aby nauka jeździectwa była bezpieczna, należy wyposażyć dziecko w odpowiedni strój, którego najważniejszym elementem jest kask. Jak wybrać odpowiedni model? Sprawdź nasze rady!

Kask z wypożyczalni? Niekoniecznie

Większość szkółek jeździeckich daje swoim klientom możliwość wypożyczenia sprzętu, w tym również kasku. Warto mieć jednak świadomość, że kask będzie dobrze spełniał swoje zadanie tylko wtedy, kiedy będzie ściśle dopasowany do kształtu i obwodu głowy noszącej go osoby. Znalezienie idealnego modelu wśród mocno zużytych nakryć może okazać się niemożliwe. Co więcej, podczas wysiłku głowa w kasku się poci, przez co noszenie nakrycia po innym użytkowniku jest niehigieniczne. Ponadto, kask, który został choćby nieznacznie naruszony podczas upadku, nie powinien być więcej używany. Klient odwiedzający stadninę nie może zweryfikować, w jakim stanie jest proponowane nakrycie.

Nowy kask do jazdy konnej – na co zwrócić uwagę?

Specjaliści zaznaczają, że znacznie lepszym rozwiązaniem jest kupno własnego, starannie dopasowanego modelu. Kask do jazdy konnej powinien być lekki, a jednocześnie wytrzymały i ściśle przylegać do głowy malucha. Pokrętła regulacyjne, kilkustopniowe zapięcia i innowacyjny system FAS pomagają dopasować nakrycie tak, aby jego skuteczność była jak największa. Wnętrze kasku powinno być wyłożone miękką gąbką wchłaniającą pot i amortyzującą wstrząsy (wkład w razie potrzeby można wyjąć i wyprać). Ważnym elementem konstrukcji  jest system wentylacji czuwający nad komfortem podczas jazdy. Kaski dla dzieci dostępne są w wielu fantazyjnych wzorach i kolorach. W kolekcjach czołowych producentów znajdują się modele przystosowane do potrzeb dzieci noszących okulary.

Comments are closed.

https://bdswebwizard.com/wygradzanie-jezdni-zabezpieczenie-drogi-podczas-remontow/ https://hcfsc.org/poczatek-przygody-z-jezdziectwem-odwiedzamy-sklep-jezdziecki/ https://beesafe.pl/porady/sportowe-auta-do-20-tys/