Każda firma musi nastawić się na to, że potrzebne są zmiany. Takie, które pozwolą się rozwijać, a co za tym dalej idzie, zdobywać nowych klientów, partnerów biznesowych. Wśród takich czynników, które mogą mieć wpływ na to, jest certyfikat ISO 45001, który może zdobyć praktycznie każda firma działająca na rynkach.

Działania w ramach normy ISO 45001

Nie ma się co oszukiwać, że samodzielne wdrożenie normy ISO 45001 nie jest łatwe. Potrzebna jest odpowiednia firma konsultingowa, która opracuje indywidualne wdrożenie ISO 450001. Jedną z takich firm jest DJB doradztwo. To oni spiszą plan działania, opisując poszczególne etapy, jak chociażby:

  • audyt zerowy – to właśnie ten moment, którego zadaniem jest ocena w jakim stanie jest aktualnie firma. Tak naprawdę bez tego nie ma nawet szans na to, aby ruszyć dalej. Chodzi bowiem o ocenę tego, co tak naprawdę należy poprawić i jakie działania będą do tego właśnie potrzebne.
  • opracowanie dokumentacji ISO 45001 – może nie każdy lubi papierologię, ale tak naprawdę jest ona konieczna. Tak, aby każdy przedsiębiorca wiedział jak ma działać, kiedy firma konsultingowa już odejdzie. W końcu nikt nie będzie nikogo wciąż “prowadził za rękę”. Dokumentacja będzie służyć wsparciem, jeżeli ktoś w przyszłym działaniu będzie miał wątpliwości co do wykonywanych czynności.
  • wewnętrzny audyt ISO 45001 – jest to kolejny moment, który ma sprawdzić, czy jakiekolwiek punkty normy zostały już wprowadzone. Jeżeli nie, trzeba wykazać te nieprawidłowości razem z możliwościami doskonalenia. Trzeba zlikwidować ewentualne przyczyny, aby już na etapie audytu certyfikującego nie występowały żadne błędy.

Doradztwo po certyfikacji

Wiele firm jest pewnych tego, że po zakończonym procesie certyfikacji ma spokój. Dokument został pozyskany i można wrócić do spokojnego działania. Nie, tak nie jest. Trzeba bowiem szykować się do tego, że w firmie pojawiać się będą kolejne kontrole, których celem będzie sprawdzenie, czy firma w prawidłowy sposób podchodzi do tego, co zostało wcześniej wdrożone. Z drugiej strony, należy zaznaczyć, że firma, która certyfikat otrzymała, ma prawo do skorzystania z usługi certyfikacyjnej. Tak, gdyby jednak w czasie późniejszym pojawiały się jakieś niejasności. Taki okres doradczy trwa na ogół przez około pół roku po zakończeniu certyfikacji. Aczkolwiek, wszystko tak naprawdę uzależnione jest od tego, z jaką firmą konsultingową ma się tak naprawdę do czynienia. 

 

Comments are closed.

https://humpday.com.pl/industrialna-doniczka-na-nozkach-wysoka-w-stylu-loft-nowy-wymiar-zieleni-w-mieszkaniu/ umie.com.pl https://gayer.com.pl/nowoczesny-przedpokoj-inspiracje-i-aranzacje-z-nuta-industrialna/