Dojazd do pracy stanowi często wielkie wyzwanie dla pracowników. Zetknąć się mogą z korkami, spóźnionym autobusem lub też awarią samochodu. Jak można się bez trudu domyślić, oznacza to spore kłopoty nie tylko dla samego pracownika, lecz również i dla pracodawcy. Z tego też powodu coraz częściej stosuje się darmowy przewóz pracowników.

Na czym polega przewóz pracowników?

Choć pracodawca nie ma obowiązku zapewniania swoim pracownikom dojazdu do zakładu pracy, to jednak coraz częściej tak robi. Jest to traktowane jako dodatkowy benefit zatrudnienia, który ma poprawić wygodę i zadowolenie pracowników.Na czym polegają takie przewozy pracowników? Przy pomocy wynajętego busa lub autobusu, który porusza się po ustalonych trasach, pracownicy podejmowani są spod domów lub z najbliżej okolicy i zawożeni do zakładu pracy. Oczywiście po zakończonym dniu wszyscy rozwożeni są do domów.

Czy czas dojazdu wlicza się do czasu pracy?

Taka forma dojazdu do pracy jest jeszcze dość niespotykana, więc wielu pracowników nie wie, na czym dokładnie polega. Często zadawanym w tym zakresie pytaniem jest to o rozliczenie czas dojazdu do pracy.Wiedzieć trzeba, że podobnie jak dojazd we własnym zakresie, tak samo dojazd firmowym transportem nie wlicza się do czasu pracy. Oznacza to, że nie można się ubiegać z tego tytułu o dodatkowe wynagrodzenie lub też skrócenie czasu przebywania w firmie.

Jakie są zalety płynące z przewozu pracowników?

Skoro przejazd firmowym transportem do firmy nie wlicza się do czasu pracy, to jakie konkretnie zalety wiążą się z korzystaniem z takiego transportu?Przede wszystkim wspomnieć w tym wypadku trzeba o tym, że zwykle jest on darmowy. Oznacza to, że pracownicy nie muszą ponosić żadnych dodatkowych kosztów na dojazd.Oczywiście pracodawca również czerpie z tego korzyści. Przykładowo ma zagwarantowane, że wszyscy pracownicy stawią się o czasie w firmie. Co więcej, ma także dostęp do wielu kandydatów do pracy, którzy chętnie zgłaszają swoje aplikacje, widząc takie profity.

Comments are closed.