W ogrodzie czy na tarasie warto wykorzystać narożnik ogrodowy ze stołem. Ten uniwersalny komplet pozwoli na odpoczynek po długim dniu pracy czy też na podejmowanie gości w ogrodzie w sobotnie popołudnie. Jaki narożnik wybrać i o czym pamiętać podczas kupna mebli ogrodowych?

Technorattanowy narożnik ogrodowy ze stołem

Szukając prostych i sprawdzonych rozwiązań do ogrodu czy na taras, warto postawić na klasyczny narożnik ogrodowy ze stołem. Tego typu meble znaleźć można przede wszystkim w kolekcjach technorattanowych. Meble technorattanowe łączą doskonały design oraz świetne parametry techniczne, zmieniając odbiór przestrzeni, i gwarantując wypoczynek na najwyższym poziomie. Meble technorattanowe świetnie sprawdzają się w aranżacjach nowoczesnych, skandynawskich czy minimalistycznych, nadając przestrzeni niebanalnego charakteru. Narożnik ogrodowy ze stołem oparty jest na lekkim, aluminiowym stelażu malowanym proszkowo. Niska waga konstrukcji sprawia, że nie ma problemu w podnoszeniu czy przenoszeniu mebla z miejsca na miejsce. Okrycie mebla tworzy syntetyczna siatka o nieporowatej strukturze, która nie wchłania wilgoci, brudu. Stół również wykonany jest z tworzywa technorattanowego. Nierzadko jego blat przykryty jest dodatkowo szkłem hartowanym.

Jak zabezpieczyć narożnik ogrodowy ze stołem na zimę?

Meble ogrodowe powinny być odpowiednio chronione na czas jesieni i zimy. Po sezonie meble ogrodowe narażone są na działanie niskich temperatur, ale przede wszystkim na osiadanie kurzu i wilgoci. Narożnik ogrodowy ze stołempowinien być przykryty dedykowanym pokrowcem, który skutecznie osłoni meble przed osiadaniem kurzu czy kondensacją wilgoci. Pokrowce ogrodowe tworzone są z wysokiej jakości materiałów poliestrowych, których gęsty splot zabezpieczony jest przed przecieraniem, uszkodzeniami mechanicznymi. Pokrowce uzupełnia się o dodatkowe ściągacze, by możliwe było dopasowanie tkaniny do kształtu mebla. Gwarantuje to również lepszą ochronę.

Comments are closed.