Branża IT to niejedna blockchain development company oraz wiele innych przedsiębiorstw, działających w przestrzeni informatyka/internet. Są one w stanie zaoferować takie usługi, jak chociażby tworzenie specjalnych serwerów internetowych, stron internetowych, jak również blockchain application development. 

Jak zostać deweloperem blockchain?

Coraz więcej osób spogląda na technologię blockchain, świętującą ostatnio ogromne tryumfy. Tak, to dobra perspektywa, jeżeli chodzi o rozwój swoich możliwości. Osoby, które wiedzą, że blockchain development to kwestia każdego dnia, mogą zostać deweloperami tej technologii. Kusząca perspektywa, która pozwala na dobry zarobek. Co jednak musi umieć taka osoba, aby np. 10clouds chciała go zatrudnić?

Podstawy blockchain

Bez tego nie ma szans. Trzeba zapoznać się z głównymi założeniami tej technologii. Zapoznać z podstawowymi pojęciami, jak chociażby algorytm konsensusu, decentralizacja, hash, jakie są rodzaje blockchain. Czym różni się blockchain prywatny od publicznego? Niektóre blockchain development companies tworzą taki łańcuch tylko i wyłącznie do własnych potrzeb. Poznanie takich podstaw jest koniecznością, aby móc przejść do kolejnych kroków.

Blockchain w praktyce

Czyli mówiąc w skrócie, gdzie takie łańcuchy można naprawdę znaleźć. Najprostszym przykładem są różnorodne giełdy kryptowalut. Ale nie można również zapomnieć o dApps. Warto spróbować takich możliwości na własnej skórze, aby wiedzieć na czym tak naprawdę polega takie użytkowanie.

Nie tylko języki obce

Blockchain software development możliwy jest dzięki temu, że programiści znają różne języki. Jeżeli mowa o językach obcych, to podstawą jest angielskim. Dopiero po tym, jak ktoś nauczy się tego języka na poziomie zaawansowanym, może myśleć o pracy w tym zawodzie, łącząc tą znajomość z językami programowania. Kolejne języki, które są obowiązkiem. Jakie języki musi w tym wypadku znać programista? Koniecznie C++, SQL, JavaScript oraz Python. 

Smart contracts

One to leżą u podstaw wielu transakcji, jakie związane są z łańcuchem bloków. Trzeba je poznać, aby móc w prawidłowy sposób je sporządzać. Każdy programista musi zdać sobie sprawę z tego, że takie smart contracts muszą posiadać trzy elementy: izolację, determinizm oraz możliwość zakończenia. Tylko dzięki temu będą one w stanie zapewnić pełną funkcjonalność – bez względu na to, w jakiej dokładnie branży będą miały zostać wykorzystane teraz lub w przyszłości.

Comments are closed.