Decydując się na wymianę sztućców w naszych jadalniach stajemy przed sporym wyzwaniem – dzisiaj topowi producenci proponują nam wiele interesujących kompletów, w tym również sztućce dedykowane dla dzieci czy na specjalne okazje. Czym kierować się wybierając nowe sztućce? Na co zwracać szczególną uwagę?

Sztućce ze stali nierdzewnej 

Szukając idealnych sztućców do naszej jadalni niewątpliwie warto wybrać sztućce wykonane ze stali nierdzewnej 18/10. Materiał ten jest zabezpieczony przed działaniem wilgoci, rdzą, odkształcaniem, wysokimi temperaturami. Zestaw sztućców wykonany z takiego materiału bez obaw możemy myć w zmywarkach. Sztućce ze stali nierdzewnej nie odbarwiają się, doskonale wyglądają nawet po wielu latach użytkowania. 

Jakie sztućce wybrać? Projektanci nie ułatwiają nam zadania i proponują nieskończoną ilość propozycji sztućców zdobionych zgodnie z klasycznymi wzorcami, jak i nowoczesnymi trendami. Wśród sztućców znajdziemy komplety inspirowane minimalizmem oraz stylem skandynawskim – w takich zestawach królują przede wszystkim wysmukłe linie, geometryczne wzory, proste linie i minimalistyczne zdobienia. Sztućce takie doskonale wyglądać będą w nowoczesnych wnętrzach. Miłośnikom klasyki poleca się bogato zdobione sztućce z ornamentami czy motywami florystycznymi. 

Jakie noże wybrać do kuchni?

Kuchenne noże powinny spełniać kilka istotnych warunków – muszą być ostre, bezpieczne w codziennym użytkowaniu, trwałe i wykonane z materiałów zabezpieczonych przed korozją. Nowoczesne noże posiadają ostrza wykonane ze stali nierdzewnej z dodatkiem chromu czy wanadu, przez co stal nie kruszeje, posiada pewien stopień elastyczności. Rączka noża powinna być profilowana oraz odpowiednio wyważona, aby krojenie czy filetowanie nie sprawiało problemów. 

Comments are closed.

https://www.gama-sklep.com.pl/a/2-jasne-meble-do-salonu https://www.gama-sklep.com.pl/a/19-komoda-z-szufladami https://www.gama-sklep.com.pl/a/173-aranzacja-salonu-z-kuchnia