Umiejętność rozpoznawania i oceniania win to sztuka, którą pasjonaci ćwiczą latami. Degustacja win przynosi wiele radości i pozwala nam na duchowe odwiedzenie najdalszych zakątków świata. Chcąc poszerzać swoją winiarską pasję warto zainteresować się polskimi winnicami – w Polsce tworzy się smaczne i dobrej jakości wina!

Wycieczka po lubuskich winnicach

Szukając na polskiej mapie winnic przede wszystkim powinniśmy skierować wzrok na lubuskie winnice. Wycieczka po lubuskich winnicach to wspaniała przygoda, podczas której nie tylko poznamy region, ale też dowiemy się, jak wytwarza się wyjątkowe wino. Najlepszą opcją są wycieczki organizowane przez topowe biura podróży – ich koszt nie jest wysoki, a my sami spędzimy dzień pod okiem pilota wycieczki, w miłej atmosferze, słuchając o wyjątkowym winie. Taka wycieczka rozpoczyna się od dojazdu autokarem do winnicy – w towarzystwie właścicieli winnicy udamy się na pola, aby odkryć tajniki uprawy winorośli, ich wymagania. Kolejno przejdziemy do samej winnicy, gdzie właściciele wyjaśnią nam proces powstawania wina. Ostatnim i najprzyjemniejszym elementem jest degustacja win z winnicy – podczas degustacji uraczeni zostaniemy również pysznymi przekąskami. W tym czasie mamy również czas na rozmowę z właścicielami i poznanie ich codziennej pracy. Po degustacji możliwe jest zakupienie wina na własny użytek. Wycieczka kończy się dowiezieniem uczestników na poranne miejsce zbiórki. 

Przygoda na weekend

Zwiedzanie lubuskich winnic to idealna propozycja dla osób ciekawych, aktywnych i pragnących poznać atrakcje naszego kraju. To także możliwość skosztowania czegoś zupełnie nowego! Powstające stale nowe winnice dają także sporą nadzieję na to, że polskie wina będą rozpoznawane szerzej w Europie, jak i na całym świecie. 

Comments are closed.