Zaprojektowanie wygodnej kuchni nie jest trudne. Konieczne jest wybranie odpowiednich mebli, akcesoriów, dodatków. Warto pamiętać, że kuchnia powinna być miejscem odpowiednim nie tylko do przygotowywania posiłków, ale również do przesiadywania z filiżanką kawy czy podawania śniadań. Jakie rozwiązania wziąć pod uwagę?

Kuchnia nowoczesna – elegancka i funkcjonalna

Czym odznacza się kuchnia nowoczesna? To miejsce, które łączy kilka funkcji, zachwyca funkcjonalnością, jak również elegancją. Szukając mebli, warto postawić na ponadczasowe gładkie fronty o lśniącym wykończeniu. Błyszczące fronty sprawdzą się szczególnie w mniejszych kuchniach, gdzie pozwolą na odbicie światła i optyczne powiększenie przestrzeni. Nowoczesne meble kuchenne tworzone są z płyt meblowych o określonej grubości. Płyty takie są odpowiednio zabezpieczone przed ścieraniem, uszkodzeniami mechanicznymi, wnikaniem wilgoci. Płyty meblowe pokrywane są laminatami i lakierami. Ich zadaniem jest ochrona struktury płyt, ale też nadanie im estetyki. Nowoczesne kolekcje meblowe zawierają wiele elementów, które pozwolą na wygodną aranżację. Warto zwrócić uwagę na elementy pod zabudowę, które pozwolą na ukrycie sprzętów AGD.

Wyspa – modny element wystroju kuchni

Jednym z elementów chętnie stosowanych w nowoczesnych kuchniach są wyspy. Wyspa to nic innego jak kilka szafek stojących, które uzupełniono o blat roboczy. Wyspa wolnostojąca to przede wszystkim dodatkowa przestrzeń do przechowywania garnków, patelni i przyborów kuchennych. Wyspa może być też uzupełniona o szuflady. Górna powierzchnia półek ukryta jest pod blatem roboczym. Blat taki może być miejscem do przygotowywania posiłków, jak również do podawania ich. Do wyspy wystarczy dosunąć kilka wygodnych stołków barowych. Takie rozwiązanie z pewnością nada przestrzeni oryginalnego charakteru.

Comments are closed.