Wejście do domu może być zaaranżowane tak, że przyciągnie uwagę, podkreśli styl architektury budynku i zwyczajnie ucieszy oczy. By prezentowało się nienagannie, zgodnie z trendami, ważne są nie tylko same drzwi i ich design, ale też dekoracje, które pojawią się w okolicy. Na co postawić jesienią? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek, które zdradzają dekoratorzy i architekci wnętrz.

Jak udekorować drzwi prowadzące do domu?

Pierwszym pomysłem jest udekorowanie samych drzwi prowadzących do domu. Można w tym celu wykorzystać na przykład własnoręcznie zrobiony wianek lub stroik, który zawiesi się na drzwiach. Tę modną dekorację może zmieniać w zależności od pory roku. Na jesień warto postawić na przykład na wianek z szyszek, kolorowych liści, wrzosów, jarzębiny. Opcji jest wiele. Można wykorzystywać dodatki naturalne albo sztuczne, które kupi się na przykład w kwiaciarni albo hurtowni florystycznej. Bardzo ciekawą opcją jest również używanie do tworzenia dekoracji sezonowych takich elementów, jak na przykład kolorowe dynie. Można postawić je przed drzwiami już w październiku. Coraz więcej osób sięga po takie sezonowe dodatki, widząc w nich wiele uroku.

Donice dekoracyjne przed drzwiami

Kolejna ciekawa opcja na udekorowanie wejścia do domu to zastosowanie ładnych roślin w donicach. Donice dekoracyjne z roślinami takimi jak na przykład iglaki albo inne odmiany zimozielone, to coś, w co zdecydowanie warto zainwestować. Takie rośliny ładnie prezentują się bez względu na porę roku. Będą zielone nawet zimą, dlatego też wejście zawsze będzie prezentować się atrakcyjnie. Duże dekoracyjne donice można kupić w różnych przedziałach cenowych. Niektóre z nich są stosunkowo drogie, inne to kwestia dosłownie kilkudziesięciu złotych. Ważne, aby pasowały do tego, w jaki sposób została wykończona elewacja domu. Jednym słowem donice muszą pasować do stylu budynku. Przykładowo, jeżeli jest to dom nowoczesny, świetnie sprawdzą się betonowe donice o raczej prostych, geometrycznych kształtach. Jeżeli dom jest klasyczny, elegancki, lepiej będą prezentowały się donice w kolorze białym, na przykład w kształcie kuli.

Lampa nad drzwiami

To jeszcze nie koniec pomysłów na to, jak udekorować wejście do domu. Inną świetną opcją jest zamontowanie ozdobnej lampy nad wejściem, a także kołatki do drzwi. Takie drobne elementy potrafią pokazać, że właściciele domu dbają o detale i znają się na trendach. Poza tym kołatka czy lampa mają też czysto praktyczny wymiar. To zatem ozdoba, ale też coś, co jest niezwykle funkcjonalne i tak naprawdę przydaje się w każdym domu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie donice dekoracyjne – https://barokko.pl/pol_n_Donice-179.html.

Comments are closed.

Záhrada za domom – inšpirácie Hliníková pergola - praktické riešenie pre vaše pohodlie Súprava z umelého ratanu - ZÁVAN JARI VO VAŠEJ ZÁHRADE