Mimo tego, że największa fala emigracyjna jest już za nami, wciąż pokaźna grupa Polaków decyduje się na wyjazd z kraju. Szczególnie popularnym kierunkiem emigracyjnym są Niemcy. Zachodni rynek pracy jest dla Polaków bardzo atrakcyjny. Duża liczba ofert, możliwości rozwoju, wysokie zarobki, rozbudowane pakiety socjalne i stosunkowo niewielka odległość od domu sprawiają, że to właśnie z Niemcami decydują się związać swoją przyszłość. Większość osób podejmuje pracę w oparciu o umowę z daną firmą. Jednak cześć Polaków idzie o krok dalej i zakłada za Odrą swoją własną firmę. Jakie warunki należy spełnić, żeby rozpocząć pracę na własny rachunek. Czy księgowość w Niemczech musi stanowić problem? Sprawdź!

Do odważnych świat należy!

Niemiecki rynek zapewnia doskonałe warunki do rozwoju przedsiębiorczym osobom. Aby rozpocząć pracę na własny rachunek, nie musisz mieć imponującego doświadczenia. Według niemieckiego prawa, własną firmę może założyć każda pełnoletnia osoba mająca stały meldunek na terenie tego kraju. W niektórych, specjalistycznych branżach, dodatkowo wymagane jest potwierdzenie swoich kwalifikacji.

Księgowość w Niemczech – pomoc polskich księgowych

Księgowość w Niemczech prowadzona z polskiego biura? Dlaczego nie! Bariera językowa albo nieznajomość przepisów nie musi oznaczać rezygnacji ze swoich marzeń. W Polsce z powodzeniem funkcjonują profesjonalne biura pomagające prowadzić księgowość Polakom pragnącym rozwijać się zawodowo za niemiecką granicą. Specjaliści znający od podszewki prawo niemieckie pomogą Ci między innymi zarejestrować działalność, będą prowadzić pełną księgowość, pośredniczyć w kontaktach z urzędami i sporządzą rozliczenia podatkowe.

Comments are closed.