Metoda akrylowa zdobienia paznokci to rozwiązanie bardzo popularne, na które w ostatnim czasie decyduje się coraz więcej kobiet. Nie powinno to dziwić – paznokcie akrylowe są trwałe, bezpieczne i pozwalają zyskać bardzo zadowalające efekty wizualne. Co jeszcze warto wiedzieć o tej metodzie i jej zaletach?

Metoda akrylowa – najważniejsze informacje

Metoda akrylowa zdobienia paznokci polega na użyciu specjalnej mieszanki. W jej skład wchodzi proszek akrylowy i specjalny liquid, który zapoczątkowuje reakcję polimeryzacji akrylu. Proces ten zachodzi dość szybko i po niedługim czasie materiał jest całkowicie zastygnięty. W tym czasie paznokieć powinien zostać całkowicie uformowany.

Tak samo postępuje się przy wykonywaniu zdobień. Zastosowanie metody akrylowej zdobienia paznokci jest sposobem na uzyskanie paznokci bardzo trwałych. Akryl jest materiałem o sporej wytrzymałości mechanicznej. Paznokcie z niego wykonane niełatwo się kruszą, czy nawet zarysowują i mogą zachować dobry wygląd przez nawet sześć tygodni.

Jak wykonuje się paznokcie metodą akrylową?

Paznokcie wykonane i zdobione metodą akrylową wykonuje się przez jednorazowe nałożenie mieszanki akrylowej na naturalną płytkę paznokcia. W związku z tym, że materiał ten zastyga w pełni bardzo szybko, a reakcja ta nie potrzebuje żadnego dodatkowego katalizatora, cała praca musi być wykonana bardzo sprawnie, co przekłada się na to, że wymaga sporego doświadczenia.

Oczywiste jest, że tak wykonane paznokcie będą wymagały wykończenia. Wszelkie nierówności obrabia się przez piłowanie i polerowanie, aż do osiągnięcia pożądanego, idealnego kształtu. W kolejnym etapie o można wykonać zdobienia, które tworzy się z mieszanki akrylowej o nieco innych właściwościach.

Najważniejsze zalety paznokci akrylowych

Najważniejszą zaletą akrylowej metody zdobienia paznokci jest zdecydowanie trwałość uzyskanych w ten sposób rezultatów. W porównaniu do również popularnych paznokci żelowych, paznokcie akrylowe charakteryzują się prawie dwukrotnie większą trwałością. Co prawda ich wygląd jest mniej naturalny, ale efekt ten da się zniwelować stosując odpowiednie wykończenie i zdobienia.

Dużą zaletą paznokci akrylowych jest też to, że nie mają one większego negatywnego wpływu na naturalną płytkę paznokcia znajdującą się pod nimi. Dzięki temu naturalne paznokcie mogą swobodnie rosnąć, a ich stan nie pogarsza się. Wręcz przeciwnie – metoda akrylowa polecana jest dla osób o bardzo zniszczonych płytkach paznokci, które mogą się w ten sposób zregenerować.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Paznokcie akrylowe.

Comments are closed.