Drzwi wejściowe pełnią bardzo ważne funkcje: są barierą dzielącą wnętrze domu od świata zewnętrznego, chronią przed wychładzaniem się wnętrza, dekorują fasadę i pomieszczenie od wewnątrz. Wybierając drzwi do swojego domu, lepiej nie zdawaj się na przypadek. Od ich jakości zależy komfort codziennego życia, bezpieczeństwo domowników, a nawet wysokość rachunków za ogrzewanie. Wszystko o drzwiach wejściowych znajdziesz w naszym poradniku!

Wszystko o drzwiach wejściowych – bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Chcesz mieć pewność, że żaden nieproszony gość nie wtargnie do domu podczas Twojej nieobecności? Wybierz drzwi antywłamaniowe! Nowoczesne modele wyposażone w szereg zabezpieczeń (wzmocnione, podwójne zamki, ościeżnice oraz zawiasy, które nie wyłamują się podczas próby sforsowania przy pomocy ostrych narzędzi) uniemożliwią włamywaczowi wtargniecie do środka. Drzwi antywłamaniowe dzielą się na kilka typów (klas). W budynkach prywatnych zaleca się montaż modeli klasy RC4 lub RC3.

Chciałbyś wiedzieć wszystko o drzwiach wejściowych i ich właściwościach antywłamaniowych? Zanim podejmiesz decyzję o zakupie, warto skonsultować się z fachowcem, który pomoże dobrać Ci model spełniający Twoje oczekiwania.

Jaki materiał wybrać?

Drzwi wejściowe będą dobrze spełniać swoje zadanie tylko wtedy, kiedy będą wykonane z solidnego materiału, a ich konstrukcja będzie szczelna. Obecnie największą popularnością cieszą się eleganckie modele wykonane z aluminium. Metalowe skrzydła nie odkształcają się z czasem, są odporne na wilgoć, promieniowanie UV i skrajne temperatury, nie wymagają specjalnej troski o ich strukturę, a jednocześnie elegancko się prezentują. Najlepszymi parametrami wyróżniają się kilkukomorowe modele z rdzeniem docieplonym pianką termoizolacyjną. Ciekawą alternatywą dla drzwi wykonanych w całości z aluminium są modele aluminiowo-drewniane.

 

 

Comments are closed.