Zaręczyny to poważny krok dla dwojga ludzi i przygotowanie do jednego z najważniejszych dni w ich życiu. Szukając idealnego pierścionka zaręczynowego warto poświęcić nieco czasu na przyjrzenie się zarówno wzorom, jak i kamieniom czy kruszcom. Jak tworzone są dzisiaj pierścionki zaręczynowe? Czy wybrać klasyczny wzór czy może lepszy okaże się pierścionek z oryginalnym, nietuzinkowym kamieniem?

Pierścionki zaręczynowe z diamentami

Nie ma wątpliwości, że najchętniej kupowanymi obecnie są pierścionki zaręczynowe ozdobione diamentami. Połączenie złota oraz diamentu to ponadczasowy duet, który nigdy nie wychodzi z mody i który doskonale prezentuje się z każdą stylizacją. Warto również zwrócić uwagę na wysoką jakość takiego produktu – diament to najtwardszy z kamieni szlachetnych, przez co jego posiadaczka nie będzie musiała martwić się podczas codziennego noszenia o to, że kamień zostanie ukruszony czy zarysowany. Niezwykle istotne jest to, jaką próbę złota posiadać będzie wybrany pierścionek. Pamiętajmy, że złoto jest metalem względnie plastycznym, przez co wymaga domieszek w stopie, aby zapewnić mu trwałość. Próba określa ilość procentową złota w stopie – obecnie najczęściej rekomendowaną jest próba 585, która gwarantuje 58,5% czystego złota w stopie. To również próba w której stosunek jakości do wartości produktu jest najlepszy. 

Pierścionki zaręczynowe z topazami, szmaragdami, rubinami…

Czy wiesz, że pierścionki zaręczynowe mogą być zdobione również innymi kamieniami szlachetnymi? Obecnie wielkim zainteresowaniem cieszą się tanzanity, które uważa się za niezwykle cenne i rzadkie kamienie. Wiele osób wybiera również pierścionki zaręczynowe z szafirami – kamienie te kojarzone są z kolorem głębokiego błękitu, ale są też dostępne jako kamienie o barwie żółtej, zielonej czy fioletowej. 

Comments are closed.

https://www.gama-sklep.com.pl/a/167-kuchnia-w-stylu-loftowym https://www.gama-sklep.com.pl/a/186-kuchnia-z-wyspa-do-siedzenia https://lewisma.org