Wiele osób jeżdżących na rowerze zastanawia się, czy inwestycja w buty SPD się opłaca. Przede wszystkim nie brakuje sceptyków, którzy twierdzą, że przytwierdzenie stóp do pedałów w trakcie jazdy na rowerze nie może skończyć się niczym dobrym. Tymczasem te osoby, które wypróbowały buty SPD, zgodnie twierdzą, że za nic by nie wróciły już do tradycyjnych butów i pedałów. Oczywiście, buty SPD mogą stanowić pewien problem w sytuacji, kiedy trzeba nagle zeskoczyć z roweru, niemniej jednak z pewnością są produktem wartym uwagi.

Dlaczego warto zdecydować się na buty SPD?

Osoby, które zdecydowały się na zakup systemu SPD zgodnie twierdzą, że zapewnia on niesamowitą pewność ruchu oraz precyzję. Buty SPD zapewniają stopom wysoki poziom stabilizacji sprawiając, że nie zsuwają się one z pedałów i zawsze są w optymalnym położeniu.

Buty SPD pozwalają także zaangażować w jazdę na rowerze większe grupy mięśni niż w przypadku tradycyjnego obuwia. Wszystko dlatego, że osoba poruszająca się na rowerze nie tylko wywiera nacisk na pedały, ale także wprawia je w ruch, podciągając je do góry. Dzięki temu można jeszcze sprawniej pokonywać wysokie przewyższenia, a także uzyskać większe przyspieszenie i prędkość maksymalną. Wydajność pedałowania przy pomocy butów SPD znacząco się zwiększa.

Warto także wspomnieć o tym, że osoba korzystająca z systemu SPD może dowolnie regulować siłę, z jaką stopa jest trzymana przy pedale. Najdelikatniejsze ustawienie mocowania pozwala na zerwanie połączenia buta z pedałem przy delikatnym już szarpnięciu. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które dopiero przyzwyczajają się do jazdy z systemem SPD.

Buty SPD – wady

Pomimo tego że buty SPD są naprawdę doskonałym rozwiązaniem dla osób, które często poruszają się na rowerze, jednak z pewnością nie są one pozbawione wad. Jako główną z nich na pewno należy wskazać ich dość wygórowana cenę. Osoby, które chcą rozpocząć swoją przygodę z systemem SPD, muszą przygotować się na wydatek rzędu minimum kilkuset złotych. W przypadku profesjonalnych, zaawansowanych technicznie systemów ta cena może wzrosnąć nawet kilkukrotnie.

Buty SPD nie będą także najlepszym rozwiązaniem dla tych wszystkich osób, które w trakcie jazdy na rowerze często z niego z siadają. Wszystko dlatego, że nie jest to obuwie przeznaczone do chodzenia – może ono doprowadzić do jego zniszczenia.

Podsumowując, każdy kolaż musi indywidualnie podjąć decyzję o tym czy buty SPD sprawdzą się w jego przypadku.

Więcej informacji znajdziesz na stronie buty spd.

Comments are closed.