Decydując się na kupno konia, warto pomyśleć o niezbędnych dokumentach, badaniach i akcesoriach, które pozwolą na prawidłową opiekę nad zwierzęciem oraz zapewnią jego komfort. Akcesoria dla konia to zróżnicowane produkty, które warto uważnie przejrzeć, by wybrać te niezbędne dla własnego konia.

Niezbędne akcesoria dla konia – funkcjonalna derka

Zastanawiając się, jakie akcesoria dla konia są niezbędne dla właściciela takich zwierząt, przede wszystkim powinniśmy pomyśleć o derkach. Derka to nic innego jak okrycie dla konia na grzbiet, które może pełnić różne role. Akcesoria dla konia takie jak derka mogą być wykorzystywane jako osłona przed owadami, ale też ochrona przed silnym promieniowaniem słonecznym. Nieco grubsze derki wykorzystywane są po treningach, aby możliwe było odprowadzenie i wchłonięcie potu z tkaninę. Cieplejsze derki stosowane są przy koniach starszych czy schorowanych – w ich przypadku okrycie tego typu pozwala na znaczne zwiększenie komfortu.

Akcesoria dla konia – czaprak pod siodło

Czapraki to bez wątpienia akcesoria dla konia, o których nie wolno zapominać, jeśli trenujemy regularnie. Czaprak to nic innego jak okrycie ochronne, które stanowi barierę pomiędzy skórą konia a siodłem. Zadaniem czapraka jest ochrona skóry konia przed obtarciami, a jednocześnie zwiększenie amortyzacji siodła podczas treningów. Wierzch czapraka tworzy najczęściej tkanina bawełniana – pozwala ona na swobodny przepływ powietrza, dzięki czemu ksera konia jest stale wentylowana. Bawełna odznacza się jednolitą, delikatną strukturą, nie powoduje więc dyskomfortu. Wnętrze czapraka wypełniają miękkie struktury, których zadaniem jest amortyzowanie siodła, ale również wchłanianie wilgoci i potu powstałego podczas treningu. Takie akcesoria dla konia dostępne są w szerokiej gamie kolorów i rozmiarów.

Comments are closed.